TOP 10 luchthavens in Roemenië, na passagiersverkeer in 2019

1 17.802

Het passagiersluchtverkeer op Roemeense luchthavens neemt toe. De drukste luchthaven is uiteraard Henri Coanda International Airport, Boekarest. Maar laten we eens kijken wat de cijfers zijn op de andere luchthavens in het land.



Volgens de laatste AAR-rapporten, De luchthavens in Roemenië werden door ongeveer 23 miljoen passagiers vervoerd. Ten opzichte van 2018 is de stijging iets meer dan 6%. Een bescheiden stijging, maar nog steeds groei :).

Henri Coanda International Airport Bucharest (Otopeni), de grootste van het land, telde in 2019 14,7 miljoen passagiers, een stijging van 6,3% ten opzichte van het voorgaande jaar. En de eerste 5 luchthavens in Roemenië telden in totaal 21 miljoen passagiers. We hebben het hier over Otopeni (Boekarest), Cluj, TimisoaraIaşi en Sibiu. Maar laten we eens kijken naar de TOP 10 luchthavens in Roemenië, na het passagiersverkeer in 2019.

TOP 10 vliegvelden in Roemenië in 2019

Onderstaande tabel is gepost op forum.fly-ra.com, een van de weinige luchtvaartforums in Roemenië.

Rang
LUCHTHAVENPax 2018Pax 2019Evolutie (%)
2019/2018
Evolutie Val. Absoluut (pax)
0TOTAAL Pax RO21.858.72423.234.5806,29%1.375.856
1OTOPENI13.820.42814.697.2396,34%876.811
2CLUJ2.782.4012.921.3925,00%138.991
3TIMISOARA1.517.3091.595.0125,12%77.703
4IAȘI1.256.6401.313.9214,56%57.281
5SIBIU662.468729.16010,07%66.692
6CRAIOVA493.056514.5444,36%21.488
7BACĂU447.531468.4554,68%20.924
8SUCEAVA352.991430.06421,83%77.073
9TRGU MUREȘ63.794179.066181%115.272
10CONSTANTE129.235127.302-1,50%- 1.933

En onder positie 10 hebben we de luchthavens van: Oradea, Satu Mare, Baia Mare, Arad, Tuzla, Băneasa en Tulcea. Er zijn kleine luchthavens die er niet echt toe doen in de vergelijking van het luchtpassagiersverkeer. Oradea Airport registreerde de grootste procentuele daling tussen 2018 en 2019. Helaas heeft Oradea Airport de mijlpaal van 100 passagiers niet bereikt en de trend is dalend.

Van de 17 luchthavens waren er 13 plus en 4 min. Dat is wat we hebben, dat is waar we mee paraderen.

Laat een reactie achter

Uw e-mailadres wordt niet gepubliceerd.