Luchthavens in Roemenië

update: TOP 10 vliegvelden in Roemenië na het passagiersverkeer in 2019.

Luchthavens Roemenië en het aantal passagiers per jaar. Ze zijn niet allemaal dagelijks operationeel, maar de meeste hebben verbindingen met Boekarest en andere steden in binnen- en buitenland. 

De tabel bevat de naam van de luchthaven, de provincie waartoe deze behoort, de IATA / ICAO-codes en het aantal geregistreerde passagiers in 2015, 2016, 2017 en 2018.

Roemenië Luchthavens Kaart
Roemenië Luchthavens Kaart
 zboruri-reluate-aeroportul-cluj Aeroport-Henri-Coanda
 Vertrek / Aankomst - Cluj Airport Vertrek / aankomst - Otopeni Airport
 aeroport-iasi aeroport-timisoara
 Vertrek / Aankomst - IAȘI Airport Vertrek / Aankomst - Timisoara Airport
 plecari-sosiri-zboruri-aeroport-bacau 
 Vertrek / Aankomst - Bacau Airport 
   
  
 
  

Luchthavens Roemenië - aantal passagiers

Kabeljauw
ICAO
Kabeljauw
IATA
Luchthaven naam
en de stad diende
Aantal passagiers 2015Aantal passagiers 2016Aantal passagiers 2017Aantal passagiers 2018
LRARARWArad+8 (530) XNUMX XNUMX0+11 (282) XNUMX XNUMX+11 (367) XNUMX XNUMX
LRBCBCMBacău+364 (727) XNUMX XNUMX+414 (987) XNUMX XNUMX+425 (733) XNUMX XNUMX447531
LRBMBAAIBaia Mare+17 (169) XNUMX XNUMX0442621
LRBSBBUBoekarest Băneasa+12 (925) XNUMX XNUMX+5 (375) XNUMX XNUMX+5 (645) XNUMX XNUMX+5 (690) XNUMX XNUMX
LROPOTPBoekarest Henri Coandă9 274 629109795011280419113824830
LRCLCLJCluj-Napoca Someşeni1 485 6521 880 0002 688 7312782401
LRCKCNDConstanța Kogălniceanu+78 (556) XNUMX XNUMX+94 (594) XNUMX XNUMX+121 (431) XNUMX XNUMX129235
LRCVCRACraiova+116 (813) XNUMX XNUMX+221 (935) XNUMX XNUMX+447 (571) XNUMX XNUMX493056
LRIAIASIaşi+381 (000) XNUMX XNUMX+882 (628) XNUMX XNUMX1 147 0401256640
LRODOMROradea-stad8118+41 (875) XNUMX XNUMX+162 (902) XNUMX XNUMX220012
LRSMSUJSatu Mare+17 (212) XNUMX XNUMX+23 (796) XNUMX XNUMX+60 (795) XNUMX XNUMX+75 (692) XNUMX XNUMX
LRSBSBZSibiu Internationaal+276 (533) XNUMX XNUMX+390 (417) XNUMX XNUMX+503 (906) XNUMX XNUMX700000
LRSVSCVSuceava+2 (359) XNUMX XNUMX+57 (226) XNUMX XNUMX+262 (165) XNUMX XNUMX350342
LRTMTGMTârgu Mures Vidrasau+336 (694) XNUMX XNUMX+287 (621) XNUMX XNUMX74863794
LRTRTSRTimişoara Traian Vuia+924 (459) XNUMX XNUMX1 160 1671 621 5291517309
LRTCTCETulcea394+1 (057) XNUMX XNUMX+4 (232) XNUMX XNUMX158

TOP 10 luchthavens in Roemenië, in 2019

Rang
LUCHTHAVENPax 2018Pax 2019Evolutie (%)
2019/2018
Evolutie Val. Absoluut (pax)
0TOTAAL Pax RO21.858.72423.234.5806,29%1.375.856
1OTOPENI13.820.42814.697.2396,34%876.811
2CLUJ2.782.4012.921.3925,00%138.991
3TIMISOARA1.517.3091.595.0125,12%77.703
4IAȘI1.256.6401.313.9214,56%57.281
5SIBIU662.468729.16010,07%66.692
6CRAIOVA493.056514.5444,36%21.488
7BACĂU447.531468.4554,68%20.924
8SUCEAVA352.991430.06421,83%77.073
9TRGU MUREȘ63.794179.066181%115.272
10CONSTANTE129.235127.302-1,50%- 1.933

(bron: Wikipedia.org (CCBYSA))

Sommige worden gemoderniseerd! Zoals te zien is, het luchtverkeer op Roemeense luchthavens neemt toe. In 2018 passeerden ruim 21.8 miljoen passagiers de Roemeense luchthavens, een stijging van 7.9% ten opzichte van 2017.