Luchthavens in Roemenië

update: TOP 10 vliegvelden in Roemenië na het passagiersverkeer in 2019.

Luchthavens Roemenië en het aantal passagiers per jaar. Ze zijn niet allemaal dagelijks operationeel, maar de meeste hebben verbindingen met Boekarest en andere steden in binnen- en buitenland. 

De tabel bevat de naam van de luchthaven, de provincie waartoe deze behoort, de IATA / ICAO-codes en het aantal geregistreerde passagiers in 2015, 2016, 2017 en 2018.

Roemenië Luchthavens Kaart
Roemenië Luchthavens Kaart
 zboruri-reluate-aeroportul-cluj Aeroport-Henri-Coanda
 Vertrek / Aankomst - Cluj Airport Vertrek / aankomst - Otopeni Airport
 aeroport-iasi aeroport-timisoara
 Vertrek / Aankomst - IAȘI Airport Vertrek / Aankomst - Timisoara Airport
 plecari-sosiri-zboruri-aeroport-bacau 
 Vertrek / Aankomst - Bacau Airport 
   
  
 
  

Luchthavens Roemenië - aantal passagiers

Kabeljauw
ICAO
Kabeljauw
IATA
Luchthaven naam
en de stad diende
Aantal passagiers 2015Aantal passagiers 2016Aantal passagiers 2017Aantal passagiers 2018
LRARARWArad8 530011 28211 367
LRBCBCMBacău364 727414 987425 733447531
LRBMBAAIBaia Mare17 1690442621
LRBSBBUBoekarest Băneasa12 9255 3755 6455 690
LROPOTPBoekarest Henri Coandă9 274 629109795011280419113824830
LRCLCLJCluj-Napoca Someşeni1 485 6521 880 0002 688 7312782401
LRCKCNDConstanta Kogălniceanu78 55694 594121 431129235
LRCVCRACraiova116 813221 935447 571493056
LRIAIASIaşi381 000882 6281 147 0401256640
LRODOMROradea-stad811841 875162 902220012
LRSMSUJSatu Mare17 21223 79660 79575 692
LRSBSBZSibiu Internationaal276 533390 417503 906700000
LRSVSCVSuceava2 35957 226262 165350342
LRTMTGMTârgu Mures Vidrasau336 694287 62174863794
LRTRTSRTimişoara Traian Vuia924 4591 160 1671 621 5291517309
LRTCTCETulcea3941 0574 232158

TOP 10 luchthavens in Roemenië, in 2019

Rang
LUCHTHAVENPax 2018Pax 2019Evolutie (%)
2019/2018
Evolutie Val. Absoluut (pax)
0TOTAAL Pax RO21.858.72423.234.5806,29%1.375.856
1OTOPENI13.820.42814.697.2396,34%876.811
2CLUJ2.782.4012.921.3925,00%138.991
3TIMISOARA1.517.3091.595.0125,12%77.703
4IAȘI1.256.6401.313.9214,56%57.281
5SIBIU662.468729.16010,07%66.692
6CRAIOVA493.056514.5444,36%21.488
7BACĂU447.531468.4554,68%20.924
8SUCEAVA352.991430.06421,83%77.073
9TRGU MUREȘ63.794179.066181%115.272
10CONSTANTE129.235127.302-1,50%- 1.933

(bron: Wikipedia.org (CCBYSA))

Sommige worden gemoderniseerd! Zoals te zien is, het luchtverkeer op Roemeense luchthavens neemt toe. In 2018 passeerden ruim 21.8 miljoen passagiers de Roemeense luchthavens, een stijging van 7.9% ten opzichte van 2017.