TOP 10 luchthavens in Europa na geregistreerd passagiersluchtverkeer in 2019

1 9.865

De commerciële luchtvaart groeit elk jaar. Steeds meer reizigers kiezen het vliegtuig om van de ene stad naar de andere, van het ene land naar het andere of tussen continenten te reizen. Het vliegtuig is het veiligste vervoermiddel en de snelste, maar ook comfortabel. Afhankelijk van geopolitieke conflicten of economische ontwikkelingen fluctueert het luchtverkeer.



Op Europees niveau nam het passagiersluchtverkeer in 2019 toe. De meeste grote luchthavens in Europa hadden meer passagiers dan in 2018, maar de stijgingen zijn bescheiden. Procentueel lag de stijging in de TOP 10 tussen 0.9% en 9.0%.

TOP 10 luchthavens in Europa

In de ranglijst hebben we een uitzondering en we hebben het hier over Istanbul Airport. We herinneren je eraan dat de nieuwe luchthaven in Istanbul werd op 29 oktober 2018 ingehuldigd, ter vervanging van de oude Ataturk Airport. En 2019 was het eerste volledige jaar voor Istanbul Airport. Het werd vervoerd door 52,578,008 passagiers, een stijging van 55126.1% in vergelijking met 2018.

Het artikel van vandaag toont u de top 10 luchthavens in Europa volgens het aantal geregistreerde passagiers in 2019. De top 3 blijft ongewijzigd: Londen Heathrow (80 passagiers); Parijs – Charles de Gaulle (76 150 007 passagiers); Amsterdam - Schiphol (71 passagiers).

Rang
LUCHTHAVENPax 2018Pax 2019Evolutie (%)
2019/2018
Evolutie Val. Absoluut (pax)
0TOTAAL PAX535.649.351607.208.35813,3%71.559.007
1Londen Heathrow80,100,311 80,884,3101%783,999
2Parijs - Charles de Gaulle72,229,72376,150,0075,40%3,920,284
3Amsterdam - Schiphol71,053,15771,707,1440,9%653,987
4Frankfurt am Main69,510,26970,556,0721,5%1,045,803
5Madrid - Barajas57,891,34061,734,0376,6%3,842,697
6Barcelona – El Prat50,172,45752,686,3145%2,513,857
7Istanbul Airport 95,20552,578,00855126.1%52,482,803
8Moskou - Sjeremetjevo45,348,15049,438,5459%4,090,395
9München Luchthaven46,253,62047,941,3483,6%1,687,728
10Londen - Gatwick 46,081,327 46,574,786 1,1% 493,459

Volgens onze ranglijst, Internationale luchthaven Henri Coanda - Boekarest is op de 43e positie, met 14 passagiers.

Laat een reactie achter

Uw e-mailadres wordt niet gepubliceerd.