Landen en regio's die aan COVID-19 zijn ontsnapt. Kijk waar er 0 (nul) actieve gevallen zijn.

0 3.006

De nieuwe pandemie van het coronavirus brak uit in maart, twee maanden nadat de pandemie in China was uitgeroepen. In een snel tempo heeft het nieuwe virus zich over de hele wereld verspreid, zelfs naar de meest geïsoleerde en afgelegen eilanden.



Tot nu toe zijn ze gemeld 7,161,044 van gevallen. Van deze 3,499,246 van de mensen werden genezen, en 407,915 ze hebben de strijd met COVID-19 verloren. Er zijn meer 3,253,883 van actieve gevallen, waarvan 53,789 zijn kritisch, de rest van 3,200,094 zijnde lichte en middelzware gevallen.

De meeste landen hebben drastische maatregelen genomen om de verspreiding van het nieuwe coronavirus te vertragen. Ze hebben grenzen gesloten, miljoenen vluchten opgeschort, miljarden mensen in hun huizen geblokkeerd. Dit alles met het risico de planeet in een acute economische, sociale en zelfs gezondheidscrisis te storten. Steeds meer stemmen zeggen dat het aantal mensen zonder gezondheidszorg veel hoger is dan het aantal mensen dat wordt getroffen door COVID-19. Maar laten we niet in complotten gaan.

Als gevolg van deze drastische maatregelen hebben 24 landen en regio's gemeld dat ze van COVID-19 af zijn. Momenteel hebben ze 0 (nul) actieve gevallen.

Landen en regio's die zijn ontsnapt aan COVID-19

#Het landTotaal (total)
Gevallen
Nieuwe gevallenTotaal (total)
Sterfgevallen
we stiervenTotaal (total)
herstellen
Actieve gevallenKritieke gevallenGevallen/
1 miljoen pop
Dood /
1 miljoen pop
Totaal (total)
Test
Testen /
1 miljoen pop
De bevolking
1nieuw Zeeland1,504221,48203014294,84858,9455,002,100
2eiland Man3362431203,9532825,28262,13885,005
3Montenegro324931505161413,18620,995628,061
4Faeröer18718703,82810,298210,80048,852
5Trinidad Tobago117810908463,4092,4361,399,209
6Aruba1013980946282,17920,414106,738
7Frans-Polynesië606002144,26215,178280,806
8macao4545069648,742
9Eritrea39390113,543,127
10Oost Timor24240181,5681,1911,316,689
11Fiji18180202,4312,713896,032
12Saint Kitts en Nevis151502824087,67353,175
13Falklandeilanden (Falklandeilanden)131303,744535154,0903,472
14Groenland131302292,37141,76956,764
15Turks- en Caicoseilanden121110310261924,96438,682
16Vaticaan1212014,981801
17Montserrat1111002,2042006112,2204,992
18Seychellen1111011298,309
19Britse Maagdeneilanden8170265331675,52730,218
20Papoea-Nieuw-Guinea8800.94,6465208,935,183
21Caribisch Nederland77026742416,17926,207
22St Barth66060815215,3929,875
23Anguilla330200412,73414,994
24Saint Pierre Miquelon1101735,796
INFO: https://www.worldometers.info/coronavirus/

Onder de landen met nul actieve gevallen vinden we Nieuw-Zeeland, Montenegro, Seychellen, Fiji. Het is waar dat de bovengenoemde landen en regio's geen grote bevolking hebben, maar sommige bevinden zich in de belangrijkste toeristische bestemmingen. De genomen maatregelen hebben echter geleid tot de fase waarin ze nul actieve gevallen met het nieuwe coronavirus konden melden.

Roemenië, een land met 19,244,947 inwoners, heeft in totaal 20,604 gevallen die tot nu toe zijn gemeld. Van deze gevallen 14,826 van de mensen werden genezen, en 1,339 mensen hebben de strijd met het nieuwe coronavirus verloren. Ongeveer 4400 gevallen zijn nog steeds actief in Roemenië, waarvan 146 ernstig zijn en op de intensive care liggen.

En onze heersers geven aan dat de staat van paraatheid zal worden verlengd. Het valt nog te bezien en onder welke voorwaarden!

Laat een reactie achter

Uw e-mailadres wordt niet gepubliceerd.