Luchthavens in Roemenië

update: TOP 10 vliegvelden in Roemenië na het passagiersverkeer in 2019.



Luchthavens Roemenië en het aantal passagiers per jaar. Ze zijn niet allemaal dagelijks operationeel, maar de meeste hebben verbindingen met Boekarest en andere steden in binnen- en buitenland. 

De tabel bevat de naam van de luchthaven, de provincie waartoe deze behoort, de IATA / ICAO-codes en het aantal geregistreerde passagiers in 2015, 2016, 2017 en 2018.

Roemenië Luchthavens Kaart
Roemenië Luchthavens Kaart
 zboruri-reluate-aeroportul-cluj Aeroport-Henri-Coanda
 Vertrek / Aankomst - Cluj Airport Vertrek / aankomst - Otopeni Airport
 aeroport-iasi aeroport-timisoara
 Vertrek / Aankomst - IAȘI Airport Vertrek / Aankomst - Timisoara Airport
 plecari-sosiri-zboruri-aeroport-bacau 
 Vertrek / Aankomst - Bacau Airport 
   
  
 
  

Luchthavens Roemenië - aantal passagiers

Kabeljauw
ICAO
Kabeljauw
IATA
Luchthaven naam
en de stad diende
Aantal passagiers 2015Aantal passagiers 2016Aantal passagiers 2017Aantal passagiers 2018
LRARARWArad8 530 011 282 11 367
LRBCBCMBacău364 727 414 987 425 733 447531
LRBMBAAIBaia Mare17 169 0442621
LRBSBBUBoekarest Băneasa12 925 5 375 5 645 5 690
LROPOTPBoekarest Henri Coandă9 274 629109795011280419113824830
LRCLCLJCluj-Napoca Someșeni1 485 6521 880 0002 688 7312782401
LRCKCNDConstanța Kogălniceanu78 556 94 594 121 431 129235
LRCVCRACraiova116 813 221 935 447 571 493056
LRIAIASIaşi381 000 882 628 1 147 0401256640
LRODOMROradea-stad811841 875 162 902 220012
LRSMSUJSatu Mare17 212 23 796 60 795 75 692
LRSBSBZSibiu Internationaal276 533 390 417 503 906 700000
LRSVSCVSuceava2 359 57 226 262 165 350342
LRTMTGMTârgu Mureș Vidrasău336 694 287 621 74863794
LRTRTSRTimişoara Traian Vuia924 459 1 160 1671 621 5291517309
LRTCTCETulcea3941 057 4 232 158

TOP 10 luchthavens in Roemenië, in 2019

Rang
LUCHTHAVENPax 2018Pax 2019Evolutie (%)
2019/2018
Evolutie Val. Absoluut (pax)
0TOTAAL Pax RO21.858.72423.234.5806,29%1.375.856
1OTOPENI13.820.42814.697.2396,34%876.811
2CLUJ2.782.4012.921.3925,00%138.991
3TIMISOARA1.517.3091.595.0125,12%77.703
4IAȘI1.256.6401.313.9214,56%57.281
5SIBIU662.468729.16010,07%66.692
6CRAIOVA493.056514.5444,36%21.488
7BACĂU447.531468.4554,68%20.924
8SUCEAVA352.991430.06421,83%77.073
9TRGU MUREȘ63.794179.066181%115.272
10CONSTANTE129.235127.302-1,50%- 1.933

(bron: Wikipedia.org (CCBYSA))

Sommige worden gemoderniseerd! Zoals te zien is, het luchtverkeer op Roemeense luchthavens neemt toe. In 2018 passeerden ruim 21.8 miljoen passagiers de Roemeense luchthavens, een stijging van 7.9% ten opzichte van 2017.